Aktualitet

HARTA LIVE/ Çadrën me vete! Rikthehen reshjet e shiut, dita nis me vranësira, moti në orët në vijim

Temperaturat e ajrit rriten sërish në mëngjes por ulen në mesditë duke luhatur vlerat ekstremale ditore nga 7°C deri në 20°C.
Featured image of article: HARTA LIVE/ Çadrën me vete! Rikthehen reshjet e shiut, dita nis me vranësira, moti në orët në vijim Foto ilustruese

TIRANË– Çadra nuk duhet t’ju mungojë përgjatë gjithë ditës pasi sot nisin reshjet e shiut që do të zgjasin gjithë javën. Dita e sotme do të nisë me kthjellime të pakta dhe vranësira të shpeshta, të cila gjatë paradites pësojnë zhvillim duke sjellë shira të izoluar dhe të pakët në veri dhe pjesërisht qendër.

Sipas Meteoalb, këto kushte të motit mbeten deri pasdite vonë kur reshjet e pakta përfshijnë gjithë vendin tonë.

Temperaturat e ajrit rriten sërish në mëngjes por ulen në mesditë duke luhatur vlerat ekstremale ditore nga 7°C deri në 20°C.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Era do fryjë mesatare dhe e fortë me shpejtësi 50 km/h nga drejtimi Jugor- duke krijuar në det dallgëzim mbi 4 ballë.

(A.B)Dosja.al

Shto Koment