BotaKuriozitete

Harrojeni seksin me dikë që nuk e keni në shtëpi!/ Ky shtet vendos rregull të ri: Është ilegale kryerja e marrëdhënieve seksuale me personat që jetojnë larg

Me përhapjen e koronavirusit dhe rregulla të reja do aplikohen e Britania ka vendosur që të mos lejojë seksin në shtëpi me një person që jeton diku tjetër.
Featured image of article: Harrojeni seksin me dikë që nuk e keni në shtëpi!/ Ky shtet vendos rregull të ri: Është ilegale kryerja e marrëdhënieve seksuale me personat që jetojnë larg seks
Përditësuar:

BRITANI-Britania ka vendosur një rregull të ri që do të aplikohet nga të gjithë qytetarët. Thuhet se shteti nuk do të lejojë seksin në shtëpi me një person që jeton në një vend tjetër.

Në rregulloren e re që ndalon takimin me personat që nuk ndajnë të njëjtën banesë me ju thuhet: “Asnjë person nuk mund të marrë pjesë në një tubim që zhvillohet në një vend publik ose privat brenda, dhe përbëhet nga dy ose më shumë persona”.

Ne mediat britanike thuhet se ky rregull do të futen në ndryshimin e fundit në projektligjin për Rregulloren e Mbrojtjes së Shëndetit, dhe do të paraqitet në parlament në orën 11:30.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Në rregullohet theksohet se “dy ose më shumë njerëz të jenë të pranishëm së bashku në të njëjtin vend me qëllim që të angazhohen në çdo formë të bashkëveprimit shoqëror me njëri-tjetrin, ose të ndërmarrin ndonjë veprimtari tjetër me njëri-tjetrin”.

Nëse jetoni në këtë shtet do duhet të bashkëjetoni me personin që do kryeni marëdhënie.

(A.B)/Dosja.al

Shto Koment