Rajoni

Haradinaj sulmon Kurtin për heqjen e taksës 100%: Qeveri në ikje që po largohet me turp

Në një reagim në Facebook, Haradinaj qeverinë e Kurtin e quan në ikje dhe heqjen e taksës një turp që do dëmtojë kosovën në aren në ndëkombëtare.
Featured image of article: Haradinaj sulmon Kurtin për heqjen e taksës 100%: Qeveri në ikje që po largohet me turp Ramush Haradinaj, ish-kryeministër i Kosovës

KOSOVË- Ish-kryeministri Ramush Haradinaj ka reaguar pas vendimit të Albin Kurtit pë të hequr taskën 100% ndaj mallrave serbe. Në një reagim në Facebook, Haradinaj qeverinë e Kurtin e quan në ikje dhe heqjen e taksës një turp që do dëmtojë kosovën në aren në ndëkombëtare.

Të nderuar qytetarë, Qeveria në largim nuk mundi të ikë pa e hequr taksën! Në pikën 1 hiqet taksa për lëndën e parë kurse në pikën 3 të vendimit obligon veten për heqje të plotë të taksës me 1 prill. Me këtë e zhvlerësoi kundërvlerën për marrëveshjen finale dhe e humbi plotësisht kreditin te partnerët ndërkombëtarë, e posaçërisht te SHBA-ja. Ashtu si e kishte fillimin e turpshëm, Qeveria në ikje gjithashtu po largohet me turp”, shkruan Haradinaj.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Sot Albin Kurti vetëm me ministrat e Lëvizjes Vetëvendosje ka vendosur që të heqë taksën 100%. Në votim nuk kanë marrë pjesë ministrat e LDK dhe ata të Listës Serbe. Heqja e taksës ka qenë një kërkesë e përsëritur nga SHBA dhe BE.

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment