Rajoni

Haradinaj “plas bombën”: Ndalova grabitjen 10 miliardë euro. Thaçi, Vuçiç dhe Rama janë bashkëpunëtorë!

Haradinaj ka folur dhe për situatën pas ygjedhore në Kosovë, ku i jep një këshillë Albin Kurtit që të mos herë taksën 100% ndaj Seribsë.
Featured image of article: Haradinaj “plas bombën”: Ndalova grabitjen 10 miliardë euro. Thaçi, Vuçiç dhe Rama janë bashkëpunëtorë! Ramush Haradinaj, ish-Kryeministër i Kosovës

TIRANË- Ish-Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, sot në mbrëmje në një intervistë  në RTV Ora, tregon prapaskenat e një konflikti mes tij dhe Edi Ramës.

Haradinaj ka folur dhe për situatën pas zgjedhore në Kosovë, ku i jep një këshillë Albin Kurtit që të mos heqë taksën 100% ndaj Seribsë.

Ndalova grabitjen 10 miliardë euro, që do të realizohej, nëpërmjet planit të ndarjes së Kosovës! Ky dhe ishte pikësynimi i fshehtë ekonomik, në planin e shkëmbimit të territoreve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Thaçi, Vuçiç dhe Rama, ishin bashkëpuntorë në realizimin e kësaj skeme. Por unë e ndalova këtë grabitje dhe miniera e Trepçes, sot e prej dy muajsh, i përket vetëm Kosovës”, është kjo deklarata e ish-Kryeministrit të Kosovës.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Haradinaj shprehet më tej se ministri i jashtëm i Shqipërisë, Gent Cakaj, ka punuar kundër Kosovës, ndërsa Ditmir Bushati rezistoi kundër planit për ndarjen e Kosovës.

(A.B. Dosja.al)

Një Koment në “Haradinaj “plas bombën”: Ndalova grabitjen 10 miliardë euro. Thaçi, Vuçiç dhe Rama janë bashkëpunëtorë!

  1. Bravo Ramush nuk e kam menduar kure qe Shqiperija ne kete nivel te larte punon kunder Kosoves,Ky njieri e meriton VARJEN ne litar nga populli.

Shto Koment