Rajoni

Kosova me qeveri të re, Haradinaj: Lajm i mirë, të çohen përpara proceset e rëndësishme për vendin

Më tej në postimin e tij, Haradinaj shkruan se uron që ky konstalacion politik të arrij t’i çoj përpara proceset e rëndësishme për vendin.
Featured image of article: Kosova me qeveri të re, Haradinaj: Lajm i mirë, të çohen përpara proceset e rëndësishme për vendin Ramush Haradinaj, ish-kryeministër i Kosovës

KOSOVË- Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka reaguar pas votimit të qëverisë së re. Në një reagim në Facebook, Haradinaj shprehet se votimi i qeverisë së re nga ana e Parlamentit të Kosovës është një lajm i mirë për qytetarët.

Më tej në postimin e tij, Haradinaj shkruan se uron që ky konstalacion politik të arrij t’i çoj përpara proceset e rëndësishme për vendin.

Nga sot, Kosova ka hyrë në një fazë të re me krijimin e institucioneve. Votimi i Qeverisë së re nga ana e Parlamentit të Kosovës është lajm i mirë për gjithë qytetarët tanë. Uroj që ky konstalacion politik të arrij t’i çoj përpara proceset e rëndësishme për vendin.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Në këto ditë, unë po qëndroj për një vizitë zyrtare në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, një agjendë që është caktuar shumë kohë më përpara dhe kësisoj pranim- dorëzimi i mandatit, formalisht do të bëhet nga ana e ZëvendësKryeministrit të parë z. Behgjet Pacolli, të cilën procedurë tashmë e kam autorizuar. Edhe njëherë shpreh besimin që Qeveria e re, t’i dalë zot temave të rëndësishme për qytetarët tanë”, shkruan Haradinaj.

Albin Kurti ka marrë besimin e 86 deputetëve për krijimin e qeverisë së re. Kuvendi i Kosovës ka votuar qeverinë e re dhe tashmë vendi do ketë institucionet funskionale që janë pritur prej datës 6 tetor. Pas votimit të qeverisë së re Kurti bëri betimin parta deputetëve dhe tha se ai do dëgjonte çdo qytetar. Opozita braktisi sallës pas votimit të kabinetit të ri.

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment