Rajoni

Samiti/ Haradinaj anulon vizitën në Çeki: Jam angazhuar në zgjedhjet e Kosovës

Përmes një postimi në Facebook, Haradinaj u shpreh se mori vendimin për shkak të angazhimeve në zgjedhjet e parakohshme.
Featured image of article: Samiti/ Haradinaj anulon vizitën në Çeki: Jam angazhuar në zgjedhjet e Kosovës Ramush Haradinaj

KOSOVË- Kryeministri në ikje i Kosovës, Ramush Haradinaj përmes një letre i ka komunikuar homologut të tij çek se nuk do marrë pjesë në Samitit të V4 dhe ËB6 në Çeki.Haradinaj,

Përmes një postimi në Facebook, Haradinaj u shpreh se mori vendimin për shkak të angazhimeve në zgjedhjet e parakohshme.

Postimi i plotë i Ramush Haradinajt:

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Të nderuar qytetarë,
Kosova ka hyrë në një cikël të zgjedhjeve të parakohshme dhe angazhimet në këtë kohë të rëndësishme për vendin, kanë pamundësuar pjesëmarrjen time në punimet e Samitit të V4 dhe ËB6, nën kryesimin e Republikës së Çekisë. Përmes kësaj letre i kam shprehur falenderimet e sinqerta Kryeminstrit të Republikës së Çekisë, z. Andrej Babis, për ftesën drejtuar Kryeministrit të Kosovës për të marrë pjesë në Samit, dhe çmojmë lartë përkushtimin e Republikës së Çekisë ndaj Ballkanit Perëndimor dhe perspektivës evropiane të rajonit.Si Kosovë do të vazhdojmë të jemi kontribues serioz për paqe dhe stabilitet në rajon dhe ndaj dialogut me Serbinë, i cili do të përfundoj me njohje reciproke, në kufijtë ekzistues.

(a.m/dosja.al)

Shto Koment