Politike

Hapja e sezonit turistik, Klosi flet për objektivat: Siguri dhe pastërti, krimi mjedisor është krim penal!

VIDEO
Klosi tha se Kodi Penal e parashtron krimin mjedisor si një krim penal. 
Featured image of article: Hapja e sezonit turistik, Klosi flet për objektivat: Siguri dhe pastërti, krimi mjedisor është krim penal! Blendi Klosi
Përditësuar:

TIRANE- Kur na ndajnë më pak se 2 javë nga hapja zyrtare e sezonit turistik për vitin 2021, ministri i Mjedisit, Blendi Klosi ka theksuar se duhet të merren masat për pastrimin dhe sigurinë. Gjatë aktivitetit të zhvilluar sot për mbrojtjen e territorit, Klosi tha se Kodi Penal e parashtron krimin mjedisor si një krim penal. 


“Edhe me ndryshimet në Kodin Penal krimi mjedisor tashmë është një krim penal dhe jo i thjeshtë. Kjo do të çojë në marrjen e masave më të fortë që për hir të së vërtetës ka qenë minimal deri tani. Ia kemi dalë po ashtu të reformojmë strukturat mjedisore. Ruajtja e sigurisë dhe pastërtia janë objektivat më të rëndësishëm në këtë sezon turistik.”-tha Klosi. 

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Lajmi kryesor: Mbrojtja e territorit/ Rama “dush” ministrave dhe Policisë: Ndërtimet pa leje janë lejuar në këmbim të korrupsionit, kush ndërton do paguajë për pastrimin pas prishjes! Çuçi: Harrojeni telefonin e ministrit, kush shkel ligjin përballet me 15 vite burg!

(F.g/dosja.al)

Shto Koment