Aktualitet

Hapet rruga Tiranë-Elbasan, ARRSH: Aksi plotësisht funksional për përdoruesit

ARRSH ka njoftuar se Aksi rrugor Tiranë-Elbasan është hapur plotësisht për trafikun.
Featured image of article: Hapet rruga Tiranë-Elbasan, ARRSH: Aksi plotësisht funksional për përdoruesit Tuneli në Elbasan-Tiranë

TIRANË- Aksi rrugor Tiranë-Elbasan është hapur plotësisht për trafikun.

Lajmi është dhënë zyrtarisht nga Autoriteti Rrugor Shqiptar (ARRSH), i cili njofton se rruga është hapur në të dyja korsitë e saj dhe pa asnjë kufizim.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Pas punës intensive të këtyre muajve, ARRSH ju njofton se rruga Tiranë – Elbasan sapo u hap e plotë për trafikun dhe të gjitha mjetet, në të dyja koristë e saj, pa asnjë kufizim dhe konform te gjitha normave dhe standardeve të sigurisë. Vonesa e shkaktuar ka ardhur për arsye teknike lidhur me shtrimin e tapetit asfaltik për shkak të reshjeve që kanë shoqëruara këto muaj. Tashmë rruga është hapur plotësisht dukë shënuar një tjetër premtim te mbajtur për qytetarët”, njofton ARRSH.

(a.m/dosja.al)

Shto Koment