Showbiz

“Hale, na more ftyrën”, Ilirjani zhgënjehet nga Zogu i Tiranës: Hipokrit, unë lodhem…

Në disa postime në rrjetet sociale, Ilirjani shkruan se është lodhur për një kauzë të drejtë për personat që bëjnë pjesë në komunitetin LGBTQI, për të cilët shumë herë ka ngirtur zërin publikisht duke i mbrojtur, por që tashmë i ka ikur fytyra.
Featured image of article: “Hale, na more ftyrën”, Ilirjani zhgënjehet nga Zogu i Tiranës: Hipokrit, unë lodhem… Hermes Nikaj dhe Elton Ilirjani

TIRANË– Binzesmeni Elton Ilirjani i bërë i njohur publikisht për orientimin e tij seksual, të cilin e ka deklaruar publikisht që është homoseksual është nxehur pas arrestimit të Hermes Nikajt, të njohur ndryshe si ‘Zogu i Tiranës’ .

Në disa postime në rrjetet sociale, Ilirjani shkruan se është lodhur për një kauzë të drejtë për personat që bëjnë pjesë në komunitetin LGBTQI, për të cilët shumë herë ka ngirtur zërin publikisht duke i mbrojtur, por që tashmë i ka ikur fytyra.

Ai e quan Nikajn një ‘hale’ që i ka marrë fytyrën dhe që i ka hedhur poshtë të gjithë mundin.

“Ajo fytyra që të ikën pasi lodhesh për një kauzë dhe njerëz hipokriktë si ky Zogu i Hales ta prishin gjithçka ke bërë me këtë mentalitet,”- shkruan Ilirjani në Instagram.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Kur zogu i hales të merr fytyrën,”- shkruan në një tjetër postim.

Hermes Nikaj u arrestua bashkë me tre persona të tjerë pas një hetimi për shfrytëzim dhe ushtrim prostitucioni në qendrat estetike dhe klubet e natës. Nga grupi në të cilin bënte pjesë Nikaj ofrohej edhe shërbimin eskortë dhe seks në grup. Dosja.al mësoi se Nikaj ishte në një dhomë hoteli në autostradë me një 47-vjeçar nga Mamurrasi në momentin që është arrestuar.

(f.m/dosja.al)

Shto Koment