Aktualitet

“Hajt, hajt moj dashni”, u arrestuan gjatë natës në lokalin në Shkodër, kush është këngëtari dhe dy menaxherët (EMRAT+VD)

Dosja.al mëson se të arrestuarit janë Aldo Vruçaj dhe Gesper Marku, janë dy menaxherët e arrestuar dhe Zamir Jakupi është këngëtari.
Featured image of article: “Hajt, hajt moj dashni”, u arrestuan gjatë natës në lokalin në Shkodër, kush është këngëtari dhe dy menaxherët (EMRAT+VD) Zamir Jakupi, këngëtari i arrestuar

SHKODËR- Policia e Shkodrës ka zhvilluar sot një operacion gjatë natës në një lokal nate, 3 persona, mes tyre dhe një këngëtar. Në bazë të njoftimit për mediat bëhet me dije se  dy menaxher dhe një këngëtar kanë rënë në pranga dhe pronari i lokalit, shtetasi me iniciale E.M. është shpallur në kërkim.

Dosja.al mëson se të arrestuarit janë Aldo Vruçaj dhe Gesper Marku, janë dy menaxherët e arrestuar dhe Zamir Jakupi është këngëtari. Jakupi njihet në Shkodër si një këngëtar i muzikës folk dhe prej vitesh këndonte live në lokale të ndryshme.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Aksioni ka nisur që mbrëmjen e djeshme, ku Policia ka shoqëruar tre persona në lagjen e Licëve, njëri prej të cilëve ishte kushëriri i Barush Bregut, Xhemiljano Ndou. Ndou është pronar i një lokali bastesh sportive në Shkodër. Ndërsa operacioni ka vijuar me kontrollet e bëra në klubet e natës.

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment