Politike

“Hajde rrihemi!” Rama sherr me Markun: Edhe ajo më duhet mua, bëj atë dreq pyetje. Ndërhyn Fevizu: E bën të të trembë

Rama foli për proçesin e negociatave teksa u shpreh se Zevin e tradhëtoi Europa pasi ndryshoi emrin e vendit dhe sërish s’ju hapën negociatat.
Featured image of article: “Hajde rrihemi!” Rama sherr me Markun: Edhe ajo më duhet mua, bëj atë dreq pyetje. Ndërhyn Fevizu: E bën të të trembë Marku, Fevziu dhe Rama

TIRANË– Kryeministri Edi Rama është përplasur mbrëmjen e sotme me profesorin Mark marku që ka qenë edhe deputet në Partinë Demokratike.

I ftuar në studion “Opinion” përballë gazetarëve dhe analistëve Rama foli për proçesin e negociatave teksa u shpreh se Zevin e tradhëtoi Europa pasi ndryshoi emrin e vendit dhe sërish s’ju hapën negociatat.

Ndërroi emrin e vendit me konflikt nuk ishte konsensual. E çau më dysh shoqërinë, gjysma e popullit nuk e donte. I thanë që është e vetmja mënyrë për të hyrë në BE dhe BE-ja e tradhëtoi.

Pas kësaj ai do kthehet atje që të fitojë legjitimitet me atë që bëri. Se çfarë do thotë ai, që do happen pas tre muajsh? Ne nuk jemi Serbia, që ka fletëvështrimin 360 gradë. Ne kemi vetëm një rrugë dhe do bëjmë shumë më tepër,”- tha Rama.

Biseda në studio

Fevziu: ndërhy Mark

Marku: Jo s’ndërhyj dot, se …a mundet? Me kusht që të mos ndërprisni! Europa nuk ju beson?

Rama: Kujt nuk i beson Europa?

Marku: Të lutem a mundet të mos më ndërprisni të lashë gjysmë ore të flsije…

Rama: Më thuaj kujt nuk i beson Europa?

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Fevziu: Thuaja mos burrë mos u intimido se e bën që të të trembë…

Marku: Hajde pra zihemi dhe rrihemi

Rama: Edhe kjo më duhet mua të rrihem me ty…

Marku: Ju nuk dëgjoni…

Rama: Në këtë gjendje keni ardhur ju të PD-së…

Marku: Po po kshu jemi ne sepse jemi armiq. Sipas jush të gjithë duhet të vijnë në PS që të jenë të mirë

Rama: Po kush je ti që thua që do të hiqen vizat… Je i establishment…je demokrat i establishmentit

Fevziu: Me çfarë të drejte e paragjykon ti për bindjet? Le të ketë besimet e tij bindjet e tija

Rama-Markut: Do ma bësh atë dreq pyetje apo s’ke ardhur për pyetje ke ardhur për propagandë…

(f.m/dosja.al)

Shto Koment