Politike

Hajdari shpërthen në mes të emisionit: Basha merr fund tre muajt në vijim, ja ç’ndodh me marrëveshjen me Ramën

Në një lidhje në emisionin "Open", Hajdari u shpreh se nëse ndodh një marrëveshje mes kryeministrit Edi Rama dhe Bashës, do ët sjellë fudnin e Bashës.
Featured image of article: Hajdari shpërthen në mes të emisionit: Basha merr fund tre muajt në vijim, ja ç’ndodh me marrëveshjen me Ramën Rudina Hajdari dhe Lulzim Basha

TIRANË– Deputetja Rudina Hajdari ëhstë shprehur se kryetari i opozitës Lulzim Basha do të marrë fund tre muajt në vijim.

Në një lidhje në emisionin “Open”, Hajdari u shpreh se nëse ndodh një marrëveshje mes kryeministrit Edi Rama dhe Bashës, do ët sjellë fudnin e Bashës.

Basha merr fund nëse ndodh një marrëveshje dhe kjo gjë ndodh tre muajt në vijim. Sepse ai e ka fundosur Partinë Demokratike me djegien e mandateve. Partia Demokratike është përçarë. 

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Aty nuk ka mbetur më ndodnjë figurë e njohur që të dijë si ta drejtojë. Dhë nëse hapen negociatat, PD-ja do ta ketë akoma më të vështirë që të rikthehet në politikë,”- tha Hajdari ndër të tjera. 

(f.m/dosja.al)

Shto Koment