Politike

Mbaroi pushimi! Hajdari dhe Gjiknuri rikthehen tek “Amerika” për Reformën Zgjedhore, opozitarët ende tek Basha

Të dy e kanë respektuar orarin e pushimit dhe janë rikthyer në kohë, ndërsa dy anëtarët e tjerë Petrit Vasili dhe Oerd Bylykbashi ndodhen ende në selinë blu me kryedemokratin Lulzim Basha.
Featured image of article: Mbaroi pushimi! Hajdari dhe Gjiknuri rikthehen tek “Amerika” për Reformën Zgjedhore, opozitarët ende tek Basha Rudina Hajdari dhe Damian Gjiknuri (arkivë)

TIRANË– Bashkëkryetarët e Këshillit Politik për Refomën Zgjedhore, Rudina Hajdari dhe Damian Gjiknuri janë rikthyer në tryezën e organizuar nga diplomatët e huaj.

Të dy e kanë respektuar orarin e pushimit dhe janë rikthyer në kohë, ndërsa dy anëtarët e tjerë Petrit Vasili dhe Oerd Bylykbashi ndodhen ende në selinë blu me kryedemokratin Lulzim Basha.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Sot është afati i fundit për të arritur një marrëveshje për Refomën Zgjedhore, por deri më tani nuk ka asnjë të dhënë se dakordësia është pranë nga palët. Pritet përfundimi i takimit të sotëm.

(k.m/dosja.al)

Shto Koment