Politike

Habit Meta: Rama meriton një 10 me yll, po ja për çfarë

VIDEO
Por, jo pozitivisht. Sipas Metës, Rama e meriton këtë vlerësim, pasi ka manipuluar raportet ndërkombëtare dhe përpiqet të intimidojë popullin shqiptar.
Featured image of article: Habit Meta: Rama meriton një 10 me yll, po ja për çfarë Ilir Meta

TIRANË– Presidenti Ilir Meta ka surprizuar me deklaratën e tij. I ftuar në forumin “Biseda për tranzicionin”, nën moderimin e Prof.Asoc.Dr. Belina Budini, Meta vlerësoi kryeministrin Edi Rama me një dhjetë me yll.

Por, jo pozitivisht. Sipas Metës, Rama e meriton këtë vlerësim, pasi ka manipuluar raportet ndërkombëtare dhe përpiqet të intimidojë popullin shqiptar.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al


“Jam ende në krye të detyrës nuk di ta them si do mbahem mend, por me kënaqësi e them se pas largimit të opozitës nga Kuvendi dhe mos futjen në zgjedhje, pas përpjekjeve sistematike të kryeministrit për kapjen e Gjykatës Kushtetuese, Presidenti ishte i vetmi institucion që punonte që demokracia të mos binte në blackout. Rama meriton 10 me yll se ka manipuluar raportet ndërkombëtare, sikur këtu po bëhej çudi me reformat, ne e dinë se po të kishte ecur kështu me reformat do na ishin çelur negociatat. Qeveria ka dalë nga kontrolli i popullit, përpiqet ta intimidojë e frikësojë popullin. Ky nuk është tipari i një vendi demokratik. Ne as pas 2025 nuk i çelim dot negociatat,”- tha Meta.

(f.m/dosja.al)

Shto Koment