Sport

Guardiola nis merkaton, “grepat” i hedh në Spanjë tek Barcelona

Sipas mediave ndërkombëtare tekniku i City ka vendosur të blindoje mbrojtjen e skuadrës më shërbmet e Sergi Roberto.
Featured image of article: Guardiola nis merkaton, “grepat” i hedh në Spanjë tek Barcelona Sergi Roberto

ANGLI- Trajneri i Manchester City, Pep Guardiola ka vendosur të bëjë merkato me ish-ekipin e tij Barcelonën. Sipas mediave ndërkombëtare tekniku i City ka vendosur të blindoje mbrojtjen e skuadrës më shërbmet e Sergi Roberto.

Por marrëveshja duket se është pak e vshtirë për tu arritur sepse katalanasit po kërkojnë të shesin Nelson Semedon dhe i vetmi lojtar që zvendëson këtë të fundit është Roberto.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Gjithashtu edhe ky i fundit ka shprehur dëshirën se është i lumtur në Camp Nou dhe nuk e mendon ikjen nga andej, por shanset për të punuar me ish-trajnerin e tij të Bacelonës mund t’i ndryshojë mendjen Roberto-s.

(I.A. Dosja.al)

Shto Koment