Politike

Grupit Parlamentar Demokrat i shtohen edhe 3 deputetë (EMRAT)

Artur Roshi, Kujtim Gjuzi dhe Besnik Troplini janë tre deputetët të cilët i janë bërë pjesë e grupit Parlamentar Demokrat. Ky grup drejtohet tashmë nga Myslim Murrizi.
Featured image of article: Grupit Parlamentar Demokrat i shtohen edhe 3 deputetë (EMRAT) Besnik Troplini, Artur Roshi dhe Kujtim Gjuzi

Tiranë- Shkon në 12 numri i deputetëve të grupit Parlamentar Demokrat. Së fundmi këtij grupi i janë shtuar edhe 3 deputetë,  të cilët janë Artur Roshi, Kujtim Gjuzi dhe Besnik Troplini.

Më 14 maj, grupi parlamentar demokrat shkarkoi Rudina Hajdarin si kryetare duke e zëvendësuar atë me Myslim Murrizin. Ky shkarkim erdhi menjëherë, pasi Hajdari foli kundër forcave politike, PD e PS, pasi sipas saj, kanë bërë marrëveshje për të mos ndryshuar sistemin zgjedhor. Deputetja ende nuk e ka komentuar publikisht vendimin e shkarkimit. Por, në seancën plenare të 14 majt deputetja Rudina u zotua para shqiptarëve se kauza kryesore që duhet të ndiqet është ndryshimi i sistemit zgjedhor.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Tashmë Grupi Parlamentar Demokrat përbëhet nga 12 deputetë që hynë në Kuvend pas dorëzimit të mandateve nga Partia Demokratike, Lëvizja Soicaliste për Integrim dhe aleatët.

J.V/Dosja.al

Shto Koment