Kulture

Parodistët e Vlorës HUMOR me COVID dhe vaksinën: Thamë se shpëtuam, po presim nga halli që…

VIDEO
Në parodinë  e tyre ato kanë përshkruar realitetin në të cilën ndodhet aktualisht Shqipëria. Kënga vjen pas lajmin 
Featured image of article: Parodistët e Vlorës HUMOR me COVID dhe vaksinën: Thamë se shpëtuam, po presim nga halli që… Afrim Agalliu dhe Agron Hamo.

VLORË– Parodistët e Vlorës kanë realizuar një parodi kushtuar vaksinës së koronavirusit. Paradia “Vaksina…Ah ” është luajtur nga Afrim Agalliu dhe Agron Hamo.

Në parodinë  e tyre ato kanë përshkruar realitetin në të cilën ndodhet aktualisht Shqipëria.

“Pandemia na mbylli në shpia, pleq dhe fëmija, karantina, kaluam ca muaj thamë së shpëtuam, njerëzia. Po presim nga halli vaksina të dali, vaksina…vaksina…. Qeveria po nxjerrë dekrete për neve, për vete, opozita ashtu si gjithmonë e kundërshton… Njerëzia”- janë disa nga vargjet e parodisë

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Për më tepër ndiqni VIDEO e mëposhtme e cila është publikuar nga vetë parodisti, Agalliu

(A.k.dosja.al)

Një Koment në “Parodistët e Vlorës HUMOR me COVID dhe vaksinën: Thamë se shpëtuam, po presim nga halli që…

Shto Koment