Rajoni

Greqia nuk gjen paqe me motin, këtë javë rikthehet sërish i nxehti afrikan

Ndërkaq, që nga e enjtja shirat lokalë do të kufizohen, teksa një valë të nxehti afrikan do të jetë prezent në Greqi, me rezultat temperatura të shkojë deri në 42 gradë celsius.
Featured image of article: Greqia nuk gjen paqe me motin, këtë javë rikthehet sërish i nxehti afrikan Ilustrim

GREQI- Alternimi i fenomeneve -shira dhe temperatura të ulëta, pastaj diell dhe temperatura të larta- ka qenë karakteristika kryesore e motit në Greqi javët e fundit.

Ndërkaq, që nga e enjtja shirat lokalë do të kufizohen, teksa një valë të nxehti afrikan do të jetë prezent në Greqi, me rezultat temperatura të shkojë deri në 42 gradë celsius.

Shto Koment