Aktualitet

Greqi/ Trafikonin kokainë nga Shqipëria, pesë shqiptarë në pranga, dy të tjerë në kërkim

Autorët e dyshuar janë gjashtë shtetas shqiptarë dhe një shtetas grek, të moshës 19 deri në 49 vjeç, secili akuzohet për shkelje të ligjeve dhe rezistencave të drogës dhe armëve.
Featured image of article: Greqi/ Trafikonin kokainë nga Shqipëria, pesë shqiptarë në pranga, dy të tjerë në kërkim Droga e sekuestruar nga policia greke

GREQI- 5 shtetas shqiptarë janë arrestuar në Selanik dhe dy të tjerë janë në kërkim për trafikim të lëndëve narkotike. Policia e këtij qarku me ndihmën e qenit të trajnuar posaçërisht të policisë “Ays”, ka zbuluar dhe ka sekuestruarnëntë kilogramë kanabis, gjashtë kilogramë heroinë dhe kokainë , si u zbulua dhe një laborator i improvizuar të ripërpunimit të drogës.

Autorët e dyshuar janë gjashtë shtetas shqiptarë dhe një shtetas grek, të moshës 19 deri në 49 vjeç, secili akuzohet për shkelje të ligjeve dhe rezistencave të drogës dhe armëve.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Si rezultat i hetimit, një anëtar drejtues i qarkut ishte një i huaj 41-vjeçar që organizoi transportin nga Shqipëria dhe trafikimin në Greqi dhe kryesisht në kompleksin urbanistik të Selanikut me sasi kokainë, heroinë dhe kanabis, në bashkëpunim me anëtarët e tjerë që kishin rolin e ruajtjes dhe trafikimin e drogave.

(a.m/dosja.al)

Shto Koment