Opinione

Grenelli ka kaluar në personale me Albin Kurtin

Ambasadori Christofer Dell ishte mesuar te komunikonte me politikanet e Kosoves duke i sha ata, duke i fy, madje duke i ketcenuar ata edhe me burgosje.
Featured image of article: Grenelli ka kaluar në personale me Albin Kurtin

Arti amerikan i komunikimit, si ne media, si ne politike, si ne diplomaci, ndryshon komplet nga europianet. Ata qe kalojne neper aeroportet e Amerikes gati sa nuk shokohen nga sjellja arrogante e policise amerikane, nga bertimat dhe nga menyra e trajtimit te atyre qe hyjne ne kete vend, e qe ne Europe nuk sheh skena te tilla.

Ambasadori Christofer Dell ishte mesuar te komunikonte me politikanet e Kosoves duke i sha ata, duke i fy, madje duke i ketcenuar ata edhe me burgosje.

Skena te tilla kemi edhe gjate luftes, me emisarin Gellbart, i cili e cilesoi UÇK-ne si terroriste. I vetmi Adem Demaçi kishte guximin ta kundershtonte. U desh ardheja e Richard Hollbrukut qe gjerat te rregulloheshin.

Tani qe po i shohe reagimet e perditshme te Grenelli ne drejtim te Albin Kurtit, eshte krijuar bindja ime se ky e ka personale me Albin Kurtin. Si duket nuk po mundet me kaperdi kundershtimin e Albin Kurtit rreth marreveshjes te Washingtonit.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ajo qe deshiroje te them krejte ne fund te ketije shkrimi eshte fakti se populli mundet me nderru Albinin, ama Grenelli nuk mundet me nderru popullin e Kosoves. Ky popull, permes votes, e ka zgjedhur Albin Kurtin dhe Vjosa Osmanin jo pet syte e zi, as te larem, jo per poezite e Albinit, as qenderimet ndaj Palestines, po per shkak te ndryshimeve.

Lufta kunder korrupcionit dhe krimit te organizuar nuk i konvenon nje numeri te madh te nderkombetareve, pasiqe vet kane qene te perfshire ne kete kazan.

Votuesi kosovar e ka pa Albinin dhe Vjosen si shprese e ndryshimit, andaj as Grenelli, dhe askush ne kete bote, nuk ka te drejte me vra ate!

Etiketa:

Shto Koment