Aktualitet

Grekët ndezin qirinj në Athinë, në kujtim të 51 viktima të tërmetit në Shqipëri (FOTO)

Në formën e numrit 51 ishin të vendosur qirinjtë, për personat të cilët humbën jetën nën rrëmnoja.
Featured image of article: Grekët ndezin qirinj në Athinë, në kujtim të 51 viktima të tërmetit në Shqipëri (FOTO) Foto nga Athina

ATHINË -Mbrëmjen e djeshme në qendër të Athinës grekët janë solidarizuar duke ndezur qirinjë për viktimat e tërmetit të 26 nëntor.

Mes shumë njerëzve në botë që janë prekur nga kjo ngjarje tragjike dhe janë solidarizuar me vendin tonë, edhe grekët që janë njohur prej shumë kohësh si “kundërshtarët” e Shqipërisë kanë bërë gjestin prekës për të prekurit nga tërmeti.

Jo vetëm emigrantë shqiptarë, por edhe një numër i lartë qytetarësh grekësh ndezën në  qendër të Athinës qirinjtë në kujtim të viktimave të tërmetit.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Në formën e numrit 51 ishin të vendosur qirinjtë, për personat të cilët humbën jetën nën rrëmnoja.

Burimi: xinhuanet

A.C/Dosja.al

Një Koment në “Grekët ndezin qirinj në Athinë, në kujtim të 51 viktima të tërmetit në Shqipëri (FOTO)

  1. Nuk jane greke, jane Arvanitas qe kisha ortodokse greke i ka persekutuar nqs thone qe jane shqiptare.

Shto Koment