Showbiz

U bënë prindër për herë të parë, ja ç’kuptim ka emri i vajzës së Granitit dhe Leonitës!

Vazjë me sy të mëdhenj dhe e mrehtë në karakter, ky është kuptimi i emrit Ayana që rrjedhshmërisht është edhe një emër mysliman.
at Graniti dhe Leonita

TIRANË- Të martën futbollisti i njohur me origjinë  shqiptare, Granit Xhaka dhe partnerja e ti, Leonita  janë bërë prindër për herë të parë të një vajze.

Ndërsa  emrin e vajzës e zbuloi pasditen e djeshme e Leonita, ku të dy sëbashku kishin vendosur ta quanin  vajzën e tyre Ayana, një emër mjaftë unik.

Prindër për herë të parë, të një vogëlushje të ëmbël, përse çifti zgjodhi këtë  emër për vajzën  e tyre të parë.

Sipas, ‘Prive.al’, është mësuar edhe kuptimi i veçantë i emrit të vajzës së çiftit të njohur.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Vazjë me sy të mëdhenj dhe e mrehtë në karakter, ky është kuptimi i emrit Ayana që rrjedhshmërisht është edhe një emër mysliman.

Rrjedh nga rrënja (sytë) AIN-Y-N, e cila përdoret në shumë vende në Kur’an.

Por nga ana tjetër, ky emër bazuar në kulturën etiopiane, ka kuptimin e një luleje të bukur.

A.C/Dosja.al  

Shto Koment