Aktualitet

Grabitja në Rinas/ Berisha: Të arrestuarit s’kanë lidhje me ngjarjen, si qëndron e vërteta

Sali Berisha ka denoncuar se 4 të arrestuarit e grabitjes së Rinasit s'kanë lidhje me ngjarjen. Sipas tij të arrestuarve nuk u lejohen avokatët sepse dalin në shesh arrestimet false.
Featured image of article: Grabitja në Rinas/ Berisha: Të arrestuarit s’kanë lidhje me ngjarjen, si qëndron e vërteta
Përditësuar:

Tiranë– Ish-kryeministri Sali Berisha ka akuzuar së fundmi policinë se me arrestimet e fundit për grabitjen në Rinas, po tentohet të maskohet e vërteta e vjedhjes shtetërore të milionave.

Ai shprehet se të arrestuarit nuk kanë lidhje me ngjarje dhe sipas tij nuk u lejohen avokatët sepse dalin në shesh arrestimet false.

Reagimi i plotë:

Arrestime farse nga narkopolicia ne kuadrin e operacioni kallp “Fredi Alizoti”!

Miq, denoncohet me fakte farsa e turpshme e arrestimeve te njerezve te pafajshem me urdher te Edvinit dhe Vasal Kimikut te tij, ne kuadrin e operacionit “Fredi Alizoti” te grabitjes shteterore te shekullit ne Rinas.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Te arrestuarve, pa asnje lidhje me ngjarjen, nuk ju lejohen avoketer sepse del ne shesh arrestimi farse per te maskuar grabitjen shteterore te 10 million eurove ne Rinas.

Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital. sb

Pershendetje i nderuar!Po ju shkruaj pasi nuk kam ku mund t ju kontaktoj.E di qe do te merren gjere e gjate me arrestimet e sotme te 4 personave si te dyahuar per grabitjen e Rinasit.Ju garantoj qe politika po nderhyn per te gjetur koka turku.Nuk lejohen avokatet te sqarohen ne lidhje me akuzat.Per nje nga te akuzuarit,Oltian Veseli nuk kane asnje prove pas bastisjes se baneses dhe marrjes ne gjume te tij ne gjume pas rrethimit nga forcat e fnsh sikur te ishte kriminel.Dhe e dini me te bukuren:te gjithe mediat shkruajne se akuza eshte i aferm me Dashamir Kupen te arrestuarin e 2 viteve me pare.E para nuk e ka te aferm sepse e njoh mjaft mire,e dyta me sa njerez te paligjshem ne jeten tone kemi te bejme,te rrime?Te paret me politikanet te cilet jane kriminelet me te medhenj.Ky i akuzuar nuk ka qene kurre i tille dhe po e perfshijne vetem pse vellai i tij ka nje biznes ne bashkepronesi me te.Ju lutem kujdesin tuaj ne cilesimin e rastit ne fjale.Ps anonim

J.V/Dosja.al

Shto Koment