Aktualitet

Grabiti me armë supermaketin në Itali, shqiptari: Më duheshin paratë për t’u kthyer në vendlindje

Një shqiptar është arrestuar në Itali pasi grabiti me armë zjarri një supermarket. Në Komisariat, 23-vjeçari deklaroi se paratë i duheshin për t'u kthyer në Shqipëri.
Featured image of article: Grabiti me armë supermaketin në Itali, shqiptari: Më duheshin paratë për t’u kthyer në vendlindje Arma dhe paratë që iu sekuestruan shqiptarit të arrestuar në Itali

ITALI– Një 23-vjeçar shqiptar ka rënë në prangat e policisë italiane pasi akuzohej për vjedhjen e një supermarketi me armë zjarri.

Teksa kërcënonte me armë punonjësit e supermarketit, shqiptari identiteti i të cilit ende nuk është bërë i ditur nga mediat italiane ka arritur të marrë 400 euro.

Pasi u arrestua nga policia, në Komisariat ai u shpreh se po planifikonte që të kryente grabitje të tjera, në mënyrë që të fitonte paratë e nevojshme për t’u kthyer në Shqipëri.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Tanimë autoritetet kanë nisur punën për investigimin e të gjitha grabitjeve të ndodhura javët e fundit në zonë, ku shqiptari mund të ketë qënë i përfshirë.

(k.m./dosja.al)

Shto Koment