Aktualitet

Grabitën shumën prej 150 mijë eurove në dy argjendari/ Arrestohen 4 persona në Itali, mes tyre tre shqiptarë

Një 23-vjeçar nga Brindisi dhe tre shqiptarë midis moshës 24 dhe 28 vjeç, me vendbanim në Guiglia, në zonën e Modena janë arrestuar. Mësohet se prej të dy argjendarive ata kishin marrë shumën prej 150 mijë eurove. 
Featured image of article: Grabitën shumën prej 150 mijë eurove në dy argjendari/ Arrestohen 4 persona në Itali, mes tyre tre shqiptarë Foto Ilustruese

ITALI-Karabinierët e Bolonjës kanë arritur që të arrestojnë katër persona të cilët ishin përfshirë në grabitjen e dy argjendarive, ‘Il gioielli di Valenza’ në qendrën tregtare Meridiana në Casalecchio di Reno,  dhe ‘Stroili oro ‘në qendër sheshet e Castel Maggiore. 

Një 23-vjeçar nga Brindisi dhe tre shqiptarë midis moshës 24 dhe 28 vjeç, me vendbanim në Guiglia, në zonën e Modena janë arrestuar. Mësohet se prej të dy argjendarive ata kishin marrë shumën prej 150 mijë eurove. 

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Të tre shqiptarët u dërguan në burgun e Modena, Apuliani në Brindisi. Gjatë kontrolleve të shtëpisë në Guiglia, u sekuestruan veshje, këpucë, të përdorura në grabitje, si dhe sasi të vogla hashashi dhe kokainë. Gjithashtu në banesën e Guiglia u gjet një shtetas tjetër shqiptar, i arrestuar për posedim të dokumenteve të falsifikuara të identitetit.

(A.k.dosja.al)

Shto Koment