Showbiz

Grabisin shtëpinë e reperes së njohur, hajdutët marrin bizhuteri me vlerë 366,000 dollarë

Vjedhja ka ndodhur mbrëmjen e së enjetes teska Azalea ishte në shtëpinë e tyre Buckhead, shkruajnë mediat e huaja.
Featured image of article: Grabisin shtëpinë e reperes së njohur, hajdutët marrin bizhuteri me vlerë 366,000 dollarë Iggy Azalea

Iggy Azalea dhe Playboi Carti u grabitën javën e kaluar në Atlanta, konfirmon PEOPLE.
Sipas mediave të huaja hajdutët kanë grabitur shtëpinë e reperes së njohur Iggy Azalea dhe partnerit të saj Carti.

Nga ‘PEOPLE’ është mësuar se shtëpia e tyre ndodhej në Atlanta, ku persona të pa identifikuar akoma kanë vjedhur bizhuteri me vlerë 366,000 dollarë.

Në bizhutë e vjedhura kanë qenë një zinxhir kuban prej 39,000 dollarësh, një unazë prej diamanti, një byzylyk Cartier me trëndafila prej $ 10,000 dhe një orë të koduar me ar diamanti prej ari Audemars Piguet $ 57,000.

Vjedhja ka ndodhur mbrëmjen e së enjetes teska Azalea ishte në shtëpinë e tyre Buckhead, shkruajnë mediat e huaja.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Azalea, emri i vërtetë i së cilës është Ametist Amelia Kelly, gjithashtu theksoi se ajo e kishte lënë derën e pasme të hapur për reperin sepse ishte një natë me shi dhe ajo dëshironte që ai “të kishte hyrje në shtëpi”.

Pamjet e mbikëqyrjes kapën të dyshuarin, i cili kishte veshur një maskë të errët dhe doreza, duke hyrë në shtëpinë e tyre nga dera e pasme në 9:51 p.m. Ai u pa duke u larguar nga vendbanimi vetëm pak kohë më vonë në orën 9:58 p.m.

Burimi: PEOPLE 

A.C/Dosja.al

Etiketa:

Shto Koment