Sport

Goli i Lukakut eleminoi Fiorentinën nga Kupa, lojtari tregon ndërhryjen që i ka bërë sulmuesi belg

Në përpjekje për të depërtuar në zonë, sulmuesi belg gërvishti lojtarin argjentinas, i cili tregoi shenjën në fund të ndeshjes
Featured image of article: Goli i Lukakut eleminoi Fiorentinën nga Kupa, lojtari tregon ndërhryjen që i ka bërë sulmuesi belg Lukaku dhe Martinez Quarta

ITALI-Fiorentina-Inter u vendos në minutën e fundit të kohës shtesë nga një gol i Romelu Lukakut por vërshëllima e trefishtë e gjyqtarit nuk i ndali polemikat. Disa episode ngjallën diskutime. Në fakt, një foto tregon kontaktin ndërmjet sulmuesit dhe futbollistit Martinez Quarta.

Në përpjekje për të depërtuar në zonë, sulmuesi belg gërvishti lojtarin argjentinas, i cili tregoi shenjën në fund të ndeshjes.Episodi, shumë i kontestuar nga futbollistët dhe trajneri Prandelli, nuk do të vlerësohej nga arbitri Massa ose nga bashkëpunëtorët e tij në VAR.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

E.Ç (Dosja.al)

Shto Koment