Sport

Goglat përcaktojnë çiftet për në “Final-Four”, Italia fushë-beteja e Nations League

Janë përcaktuar çiftet e “Final Four” të Nations League: Itali-Spanjë do të luhen në “San Siro” të Milanos, ndërsa gjysmëfinalja tjetër, Belgjikë-Francë në “Allianz Arena Stadium”
Featured image of article: Goglat përcaktojnë çiftet për në “Final-Four”, Italia fushë-beteja e Nations League
Përditësuar:

ZVICER – UEFA ka hedhur shortin dhe përcaktuar çiftet për ndeshjet e “Final Four” të Nations League. Spanja është kundërshtari me të cilin Italia do të përballet në gjysmëfinalen e parë të “Final Four”, ndeshje që do të luhet më 6 tetor 2021 në stadiumin “San Siro” të Milanos.

Gjysmëfinalja tjetër do të jetë ajo mes Belgjikës dhe Francës, të cilat do të takohet një ditë më pas në “Allianz Stadium” të Torino. Ndërsa ndeshja finale do të luhet më 10 tetor 2021 në Milano, ndërsa ajo vendin e tretë është caktuar në të njëjtën ditë në “Allianz Stadium”.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ky ishte verdikti i shortit, i cili u zhvillua sot pasdite në selinë e UEFA-s në Nion të Zvicrës.

B.T (Dosja.al)

Shto Koment