Aktualitet

Goditje me sende të forta/ Pas mbylljes së protestës për vrasjen e Klodjan Rashës, bilndohen dyert e kryeministrisë

Goditja me sende të forta nga qytetarët pothuasje ka shkatërruar plotësisht dyert e Kryeministrisë dhe mesa duket institucioni po blindohet nga frika e rikthimit të një proteste tjetër të dhunshme në ditët në vijim.
Featured image of article: Goditje me sende të forta/ Pas mbylljes së protestës për vrasjen e Klodjan Rashës, bilndohen dyert e kryeministrisë Kryeministria

TIRANË- Pas përfundimit të protestës që u zhvillua për disa orë para Kryeministrisë, institucioni është blinduar. Menjëherë pas shpërndarjes së qyetetarëve në ambientet e Kryeministrisë u shfaqen disa persona të cilët nisën të ndryshonin xhamat e thyera të derës kryesore të godinës.

Goditja me sende të forta nga qytetarët pothuasje ka shkatërruar plotësisht dyert e Kryeministrisë dhe mesa duket institucioni po blindohet nga frika e rikthimit të një proteste tjetër të dhunshme në ditët në vijim.

Protesta e organizuar pas vrasjes nga ana e policisë së të riut, Klodian Rasha degjeneroi në dhunë ndaj institucioneve shtetërorem ku qytetarët sulmuan godinën Kryeministrisë, Ministrisë së Brendshme dhe Drejtorinë e Përgjithshme të Policisë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

(A.k.dosja.al)

 

Shto Koment