Politike

‘Godet ‘Kim Mehmeti: Rilindasit do të heqin edhe plisin e do bëjnë tangat veshje kombëtare

Mehmeti tha se  reformat nuk duhen bërë pse i duan të huajt, por sepse i nevojiten Shqipërisë.
Featured image of article: ‘Godet ‘Kim Mehmeti: Rilindasit do të heqin edhe plisin e do bëjnë tangat veshje kombëtare Kim Mehmeti, publicist

TIRANË- Publicisti i njohur, Kim Mehmeti ka analizuar sot ngjarjet që kanë ndodhur këtë javë në vend. Në emisionin “Këndi i Kimit”, në Syri TV, Mehmeti tha se  reformat nuk duhen bërë pse i duan të huajt, por sepse i nevojiten Shqipërisë.

Sa i përket reformës në drejtësi, publicisti nga Shkupi e quajti një projekt të dështuar. “Reforma në drejtësi është e dështuar. Kur Maqedonia kërkoi të bënte vettingun, cila ishte përgjigje? Është një projekt i dështuar”, tha Mehmeti.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Në fund ai bëri një apel dhe tha se: “Të mos bëjmë si rilindasit që edhe plisin do të na i hiqnin dhe do të vendosin tangat si veshje kombëtare“.

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment