KRYESORET
Insights

Goci: Foltorja është drama e përjashtimit, një prej autorëve është ulur në gjunjë

7 Dhjetor 2021, 10:30 Nga DOSJA
Goci: Foltorja është drama e përjashtimit, një prej

Nga Ervin Goci

Eh si eshte puna..te sheshi i Teatrit kam patur mundesine te akuzoj me shume se 1 here kryetarin e opozites si bashkepunetor apo i shitur te pushteti. Arsyetimet e mia ishin 2 : kryetari i opozites, i cili kishte marre angazhim me shkrim, dhe mbi te gjitha bridhte si kaçak rrugeve kur kishte braktisur parlamentin, nuk kishte asnje arsye te shkelte mbi nje angazhim nese nuk kishte nje marreveshje te piset dhe se dyti pushteti na perdhunonte dhe vazhdon me nje frequence rutinore te perditshme, qe e ben dikush qe ka siguri absolute qe nuk e gjen gje.

Njehere madje e kam thene para djemve dhe vajzave te FRPD-se (le te dale dikush ta mohoje)

M’u sul ndonjeri i indinjuar thelle, me shume per shkak te syve te publikut se sa per ndonje indinjate personale, megjithate thelle-thelle e dinin qe ishin ne territorin tone atje se kishim me shume se 2 vite qe e banonim sheshit, nuk na preknin dot, e mbi te gjitha qe ato fjale ishin te verteta.
Gjate gjithe kohes kam menduar pse dreqin jane kaq patologjike partite politike, pse bashkejetojne kaq dhimbshem me fallsitetin. Funksionojne gjithe kohes ne menyre psikopate, flasim per gjera qe nuk duhet te flasin, nuk flasin thuajse kurre per gjera qe duhet te flasin, flasin me komande..bllokim total.
Kauzen e Teatrit, i pelqen apo jo ndonjerit ne retorike, e kane mbajtur ata njerez te lire qe nuk kane patur turp e as frike te flasin, siç me duhet te pranoj qe pa aktivistet e ndershem, militantet e angazhuar, te vertete te PD, kauza nuk do kish mundur te vazhdonte.

Une uroj me zemer qe perplasja ne publik e zerit te militantit, ta shkunde prej rrenje PD-ne, te shkundet ne çdo qelize, ne çdo cep te erret, te dale gjithe qelbi i akumuluar, uroj qe aktoret mos te marrin pozicion shpejt, por te shfryjne mire e mire, te kuptojne dhe ata me veten ku ka qene gjithe keto kohe dhe ku jane tani, po sidomos ku duhet te jene..perndryshe do te jete nje drame e perseritur njerezore, ku mungesa e kurajos, njeriu i parritur do te vazhdoje te shtypet per se keqi dhe ta klithe si femije i tmerruar sa here dikush t’i jape komanden, duke e jetuar gjithe pjesen tjeter te aktivizmit politik ne mjerimin e pashprehsise.
Foltorja nuk ka asnje lidhje me nje takim formal partiak, ajo eshte thjesht drama e perjashtimit, ku nje prej autoreve sot eshte ulur ne gjunje para viktimave te tij.

Cila mendoni se është alternativa më e mirë:

View Results

Sondazh

Poll

Insights 28 Nëntor 2021, 16:55

Një apel publik për Albin Kurtin

I nderuar Kryeministër i Kosovës, I dashur Albin,Së pari ju uroj 28 nëntorin, festën e flamurit dhe ditën, kur gjithë shqiptarët me mandat përfaqësimi, nga Mitr...

Demokratja-Berishës: Ti je i ndershëm, këta të tjerët kanë nga 100 dashnore

Demokratja-Berishës: Ti je i ndershëm, këta të tjerët kanë nga 100 dashnore

Emri i presidentit të ri, Alibeaj flet për firmat: I kam! Në mbledhje sot ishin 26 deputetë

Negociatat për president tek PD, Alibeaj: Nesër pasdite do kemi mbledhje tjetër

17 shoferë “dru” në timon, 27-vjeçari rreh efektivin e Policisë teksa e shoqëronte

A janë arrestimet e Nuredin Dumanit? Kreu i SPAK se "lëshon" PENTITON: Nuk flas dot...

Pse s'janë arrestuar Ervis Martinaj dhe Suel Çela? Kraja dhe Nano: Po i kërkojmë akoma...

Ka dyshime për dekonspirtim?Kreu i SPAK: Jo!Do i shkojmë deri në fund, s'ka rëndësi sa të fortë janë

Cili ka qenë roli i shefit të Krimeve, Palushit? Arben Kraja: Ka shpërduar detyrën!

ZBULOHET emri i aksionit të SPAK, kuptimi! Kush e kishte "plumbin e artë"...

MEGAAKSIONI, Arben Kraja jep DETAJE: Shkatërruam 8 banda, të dhunshëm, paguanin shumë për vrasje

Zgjedhja e Presidentit, Bylykbashi: Alibeaj ka marrë përsipër t’i sigurojë Ramës votat

Shpërthim me tritol në lokalin Radhimë! Ambienti i marrë me qira nga kunati i Çelës

Momenti kur djali i Arben Mërkurit largohet nga vendngjarje, ia vranë të atin para syve

Vrasja në Sukth, dalin pamjet nga vendngjarja

'A ka më deputetë që hetohen?'/ Arben Kraja 'kyç gojën': Nuk jap përgjigje, e thotë ligji

Kreu i SPAK: 80% të rasteve që kemi në dorë, as që e dinë se janë nën hetim

Dosja 184 s'i "shqitet" Ulsi Manjës, Tabaku ia kujton para Arben Krajës, ministri: Kam një merak

PS sulmon SPAK, Balla: Pse s'hetohet Berisha? Tabaku e mbron: Shikoni "non grata-t" tuaja

'41 prokurorë janë shkarkuar'/ Kreu i KLP: Disa janë kërcënuar me jetë, u morën në mbrojtje

Qeveria miraton fond shtesë 160 mln lekësh për federatat sportive dhe sportistët elitarë

Manastirliu: Kemi miratuar financim shtesë për sistemin shëndetësor

Conferencë League! 25 Maji ditë pushimi, s'lejohen makinat, 'mbyllet' Tirana

Procesi i Rindërtimit, Ahmetaj: Do ndërtojmë 167 shkolla, 137 kompani marrin pjesë, program unik

Me kë e ka? Rama: Flet shumëkush për bujqësinë, ose s'kanë lidhje ose s'kuptojnë

Presidenti i ri/ Arrihet akordi! Balla-opozitës: Deri në raundin e tretë propozimet i keni ju

Presidenti i ri/ Balla-opozitës: Deri në raundin e tretë propozimet i keni ju

Basha lë me 'hije' kolegët, Agron Duka frikë të bëjë llogari: Se mos bëj ndonjë gabim?

Duka për presidentin e ri: Ne s'kemi asgjë në dorë, ta provojmë. Mediu: Marrëveshje me "djallin"

Presidenti, Balla sfidon opozitën: Keni 20 emra ju për të propozuar emra? (KUSHTI për Berishën)

Presidenti/ Fatmir Mediu: Nuk kemi më kohë, opozita të vijë me emër, ndryshe proces fals

Presidenti/ Mesila Doda: Le të futemi sa më shpejt në një proces real

Presidenti/ Alibeaj bën SKEMËN: Ne sjellim 4 emra, 2 nga ata zgjidhini ju, negociojmë për 'finalin'

Zgjedhja e Presidentit, Alibeaj: Ai që do ulet atje të mos jetë as i njërit e as i tjetrit

Presidenti/ PD kërkon 4 kandidatura, Balla: Kushtin tuaj nuk e pranojmë

Rama: Mirëseerdhe në grupin e inkriminuarve! U pagëzove me këtë ujin e baltës

Tjetër aksident në Dhërmi, shoferi hidhet nga betonerja për të shpëtuar

Makina tërheq zvarrë 20-vjeçaren tek vizat e bardha në Tiranë

Propozimi për kriteret e presidentit, Alibeaj: Balla e bëri kastile, i thashë flasim tani

Investimet strategjike, PD: Pronat grabiten nga ministrat e zyrtarët e lartë të PS, aksion kriminal

Aksidenti tek rreth-rrotullimi i TEG-ut, s'dihet për viktima

Apeli s'merr vendim për Lefter Kokën! Avokati: S'ka pse të bashkëpunojë me drejtësinë

"17 maji"/ Presidenti Meta kujton takimin Rama-Basha: Dita më e errët pluralizmit politik

Parti tjetër apo rikthim tek LSI, Meta: Gjithmonë në krye të detyrës, dihet kujt i ka hyrë tartakuti

Shkrimi i gazetës austriake për lobimin 700 mijë $ në SHBA, Meta: Mashtrim! Isha me Petritin

Bashkëpunim me Edi Ramën? Meta “s'i mbyll derën” kryeministrit: Kam vetëm një kusht

Rama thirrje SPAK ta hetojë, Meta: Shqipëria më pret, kjo është e vërtetë! Kam armët më të forta

'Derën e ka të hapur'/ Biseda me demokratin, Rama: Ishte i mërzitur, më tha se i kishte ikur partia

Sulmon prokurorët dhe gjyqtarët, Rama: Disa KÇK mbajnë peng procesin e rindërtimit

I vëzhgon të gjithë me radhë! Rama 'sulmon' Veliajn: Mbjell pemë për të dalë në televizor

Dosja-POP/ Dubai Porta Potty!