Aktualitet

Gjyqi me Brahon, Dukën dhe Tarifën, Tufa bën propozimin: Do i falja nëse më kërkonin publikisht falje

 • Gjyqi me Brahon, Dukën dhe Tarifën, flet Agron Tufa: Enveristë s’u përballën dot me mua, ju dhimbte b*tha
 • Agron Tufa ka deklaruar se do falte Brahon, Dukën dhe Tarifën dhe Vulajn nëse do i kërkonin publikisht falje.
  Featured image of article: Gjyqi me Brahon, Dukën dhe Tarifën, Tufa bën propozimin: Do i falja nëse më kërkonin publikisht falje Agron Tufa dhe Spartak Braho

  Tiranë: Për gjyqin që ka me Spartak Brahon, Brokajn, Tarifën, Dukën dhe Vukajn ka reaguar sërish Agron Tufa.

  Tufa shprehet se ishte i gatshëm t’i falte të gjithë ata që i quan shpifës, nëse do t’i kërkonin të gjithë falje publike në të njëjtën gazetë ku sipas tij ka publikuar degradimin  ndaj tij.

  “Meqenëse faljen ata nuk e kanë pas kurrë në gjak, unë ia lashë në dorë ligjit e drejtësisë ta gjejnë se kush kujt i ka hyrë në hak.  Pas dy javësh seanca tjetër gjyqësore.”, shprehet ai.

  Reagimi: 

  Sot ishte seanca gjyqesore “e pajtimit” me shpifësit dhe fyesit e mi: S. Braho, S. Brokaj, Sh. Vukaj, F. Tarifa, A. Duka dhe gazeta Dita.
  Mua si palë e dëmtuar më takonte të falja dhe, sinqerisht, isha i prirur ta bëj këtë, nëse secili nga pala shpifëse e ofenduese do të më kërkonte falje publike në të njëjtën gazetë ku kishte publikuar denigrimin tim.
  Meqenëse faljen ata nuk e kanë pasë kurrë në gjak, unë ia lashë në dorë ligjit e drejtësisë ta gjejnë se kush kujt i ka hyrë në hak.  Pas dy javësh seanca tjetër gjyqësore.

  Si nisi përplasja?

  Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

  Më 1 prill 2019, Braho ka akuzuar Tufën, se po nxin historinë. Braho tha se Tufa, me punën e tij tek Instituti i Krimeve dhe Pasojave të Komunizmit, po njollos historinë e luftës Nacional-Çlirimtare dhe heronjtë e saj.

  Tufa i është deklaratave të deputetit të PS-së, duke i bërë thirrje drejtësisë që të ndërhyjë për të parandaluar ndonjë tragjedi, pasi sipas tij, Spartak Braho ka dënuar politikisht gjatë kohës së regjimit të Enver Hoxhës njerëz të pafajshëm, duke i mbyllur në çmendinë.

  Në kohën që replikat vazhduan, ish-ambasadori Fatos Tarifa u bë pjesë e debatit duke e quajtur Tufën “fshatar”, ndërkohë që edhe Sabit Brokaj u bë pjesë e debatit.

  J.V/Dosja.al 

   

  Shto Koment