Politike

Gjyqi i humbur me Becchettin, Rama nuk e pranon: Unë nuk bëj gjëra skandaloze, çështja s’ka përfunduar

Edi Rama tha se nuk mund ta komentojë çështjen pasi është ende në gjykim dhe u është ndaluar nga ana e togave të zeza. 
Featured image of article: Gjyqi i humbur me Becchettin, Rama nuk e pranon: Unë nuk bëj gjëra skandaloze, çështja s’ka përfunduar Edi Rama

TIRANË– Kryeministri Edi Rama pretendon se Shqipëria nuk e ka humbur gjyqin me biznesmenin italian Francesco Becchetti. I ftuar në emisionin “PolitikON”, Rama tha se nuk mund ta komentojë çështjen pasi është ende në gjykim dhe u është ndaluar nga ana e togave të zeza. 

PJESË NGA BISEDA:

Edi Rama: Është e pavërtetë. Shkrimi i Der Standard është skandaloz. Çështja e kazanit që në anglisht është e fake-news është botërore. Është problem global. Faktikisht

Çështja s’ ka përfunduar, por na është ndaluar ta komentojmë

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

. Nuk flas dot më shumë, sepse nuk është e mbyllur.

Mu kujtua BILD tani, kërcënimet për gjyq, çfarë kanë këto gazeta me ju?

Edi Rama: S’kanë asgjë më mua. Nuk mund të thëm që është bërë me qëllim të keq. Unë nuk bëj gjëra skandaloze. Nuk ndodh sa të jem unë. Për gjyqet që nuk kanë mbaruar nuk bëj dot koment. Gjyqet që kanë mbaruar i kemi fituar.

(k.m/dosja.al)

Një Koment në “Gjyqi i humbur me Becchettin, Rama nuk e pranon: Unë nuk bëj gjëra skandaloze, çështja s’ka përfunduar

  1. Ketu ka te drejte, nuk ben skandale. Ky eshte vete skandali, vete ekzistenca e tij eshte skandali me i madh. Cdo lloj skandali sfumohet para tij

Shto Koment