BotaVirale

Gjykatësi tenton të vrasë veten pasi kolegët e tij dënuan padrejtsisht me vdekje një grup të rinjsh

Gjykatësi Khanakorn Pianchana qëlloi veten në gjoks në provincën jugore të Yala, pasi liroi pesë të pandehur për akuza që mund të kishin dënuar tre prej tyre me vdekje.
Featured image of article: Gjykatësi tenton të vrasë veten pasi kolegët e tij dënuan padrejtsisht me vdekje një grup të rinjsh
Përditësuar:

TAILANDË -Khanakorn Pianchana, quhej gjykatësi i cili qëlloi veten në gjoks në provincën jugore të Yala.

Gjykatësi Thai, i cili u përpoq të vriste veten në gjykatë pasi akuzoi eprorët e tij për ndërhyrje në vendimet e tij, ka nxjerrë në pah pyetje në lidhje me pavarësinë e gjyqësorit dhe drejtësinë në vend.

Gjykatësi Khanakorn Pianchana qëlloi veten në gjoks në provincën jugore të Yala, pasi liroi pesë të pandehur për akuza që mund të kishin dënuar tre prej tyre me vdekje.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ai u tha se ishte në një gjendje të qëndrueshme në spital.

Burimi:Daily Mail

E.C/dosja.al

Shto Koment