Politike

Gjykata i konfirmon mandatin Valdrin Pjetri, merr fund debati dhe për Shkodrën

Në seancën e drejtuar nga gjyqtari Hasan Selimi ka qenë dhe vet i pranishëm, Pjetri i shoqëruar nga avokati i tij.
Featured image of article: Gjykata i konfirmon mandatin Valdrin Pjetri, merr fund debati dhe për Shkodrën Valdrin Pjetri, kreu i Bashkisë Shkodër

SHKODËR- Gjykata e Shkodrës ka marrë sot vendimin për t’i dhënë mandatin kreut të Bashkisë Shkodër, Valdrin Pjetrit.

Në seancën e drejtuar nga gjyqtari Hasan Selimi ka qenë dhe vet i pranishëm, Pjetri i shoqëruar nga avokati i tij. Po ashtu i pranishëm në sallë ishte dhe përfaqësuesi ligjor i Partisë Socialiste Eridjan Salianji.

Tre ditë më parë, kjo gjykatë e shtyu vendimin për konfirmimin e mandatit të Valdrin Pjetrit, për tu njohur me provat e paraqitura nga Bashkia e Shkodrës, me kryetaren në ikje Voltana Ademi, që pretendonte parregullsi në procesin zgjedhor. Bashkia e Shkodrës u përfaqësua në këtë proces nga avokati Jordan Daci.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Valdrin Pjetri arriti që të fitonte garën me veten në 30 qershor, pasi PD nuk mori pjesë në zgjedhje. Për Pjetrin ky është mandati i parë i tij në krye të kësaj bashkie.

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment