Aktualitet

Gjykata e Korçës lë në burg 7 të arrestuarit e operacionit Piramida, pjesë e një grupi që trafikon drogë (EMRAT)

Ata u arrestuan në operacionin "Piramida" që më herët vuri në pranga 5 persona. Elvi Tahiri, 39 vjeç dhe një nga të arrestuar është i dënuar me herët, ndërsa ka qenë edhe pjesë e foksusit të Operacionit Forca e Ligjit, ku i është kërkuar deklarimi i pasurisë. 
Featured image of article: Gjykata e Korçës lë në burg 7 të arrestuarit e operacionit Piramida, pjesë e një grupi që trafikon drogë (EMRAT) Momenti i arrestimit

KORCE- Gjykata e Korçës ka caktuar masën e sigurisë “arrest me burg” për 7 personat e arrestuar dy ditë më parë për trafik droge. Seanca në gjykatë është zhvilluar ditën e djeshme dhe para togave të zeza kanë dalë:  Ahmetion Myslimi (transportues), Mariglen Arapi (transportues) , Mario Tanellari (organizatori) , Xheljan Ajdini, Elvi Tahiri (subjekt i OFL), Niko Janko, Mikail Mejdi.

Ata u arrestuan në operacionin “Piramida” që më herët vuri në pranga 5 persona. Elvi Tahiri, 39 vjeç dhe një nga të arrestuar është i dënuar me herët, ndërsa ka qenë edhe pjesë e foksusit të Operacionit Forca e Ligjit, ku i është kërkuar deklarimi i pasurisë. 

Operacioni ku u shkatërrua grupi? 

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Operacioni Pusteci u finalizua me arrestimin në flagrancë të Redin Naçi dhe Ismail Matjas, dhe gjetjen e 21 kilogramë e 500 gram kanabis. Nga hetimi rezultoi se bashkë me dy të prangosurit, bashkëpunëtorë me ta ishin për të bërë transportin edhe Ahmetion Myslimi dhe Mariglen Arapi. Në rolin e organizatorit të këtij grupi rezulton Mario Tanellari, dhe posedues të sasisë së lëndës narkotike janë Xheljan Ajdini dhe Elvi Tahiri.

(f.g/dosja.al)

Shto Koment