Aktualitet

Nuk zbatuan vendimin e qeverisë, ndëshkohet administratori i një call center-i dhe i një lokali në Durrës

VIDEO
Në një njoftim për mediat, bëhet me sot është gjobitur një administratos call center-i dhe një administrator i një lokali.
Featured image of article: Nuk zbatuan vendimin e qeverisë, ndëshkohet administratori i një call center-i dhe i një lokali në Durrës Kontrolli i Policisë

DURRËS- Policia ka vijuar kontrollet sot në të gjthë vendim për të ndëshkuar ata që kanë thyer urdhrat e dhënë nga qeveria për të shmangur përhapjen e COVID-19. Në një njoftim për mediat, bëhet me sot është gjobitur një administratos call center-i dhe një administrator i një lokali.

“Subjekti call center, në lagjen nr. 1, Durrës, me përfaqësuese të autorizuar shtetasen M. Z. Pas kontrollit në ambientet e brendshme të këtij subjekti u konstatua se punonjësit nuk ishin të pajisur me masa mbrojtëse. Ky subjekt ka marrë masën administrative 700 000 lekë”, shton Policia..

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

NJOFTIMI I PLOTË

Në zbatim të masave kufizuese të shpallura nga Qeveria Shqiptare, për vënien në kontroll të pasojave që sjellin përhapjen e COVID-19, nga ana e Seksionit të Rendit në Komisariatin e Policisë Durrës, gjatë kontrollit të qytetit, për zbatimin e Telegramit të Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë Shtetit me Nr. 1952 Prot., datë 10.03.2020 për “Moslejimin e grumbullimeve në ambientet e hapura dhe të mbyllura”, si dhe aktit normativ Nr. 3, datë 15.03.2020, gjatë ditës të sotme janë konstatuar subjektet si më poshtë:

Subjekti call center, në lagjen nr. 1, Durrës, me përfaqësuese të autorizuar shtetasen M. Z. Pas kontrollit në ambientet e brendshme të këtij subjekti u konstatua se punonjësit nuk ishin të pajisur me masa mbrojtëse. Ky subjekt ka marrë masën administrative 700 000 lekë. •Lokali nën administrimin e shtetases Sh. A., 51 vjeçe, me emërtimin “Bar-kafe”, në lagjen nr. 16, Durrës, ka marrë masë administrative 100 000 lekë. Policia u bën thirrje qytetarëve t’u binden ndalesave të përcaktuara dhe të kufizojnë sa më shumë lëvizjet, për të mirën e përbashkët.

Shto Koment