Showbiz

“Gjithkush ka të drejtë të infektohet”, Vesa Luma reagon ashpër ndaj autoriteteve kosovare: Çfarë dreqin…!

E kjo shprehje ka rënë dhe në sy të këngëtares kosovare Vesa Luma e cila nuk ka nguruar që të regaojë.
Featured image of article: “Gjithkush ka të drejtë të infektohet”, Vesa Luma reagon ashpër ndaj autoriteteve kosovare: Çfarë dreqin…! Vesa Luma

KOSOVË– Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë, ditën e djeshme në njoftim të postuar në faqen zyrtare në lidhje me pandeminë e Covid-19 ka bërë gafën duke shkruar se “Gjithkush ka të drejtë të infektohet”. Sigurisht që kjo gjë nuk mund të kalonte pa u vënë re e sidomos gjatë kësaj kohe kur njerëzit sapo zgjohen hapin celularin për të marrë informacione në lidhje me pandeminë e Covid-19 që tashmë ka gjunjëzuar botën.

E kjo shprehje ka rënë dhe në sy të këngëtares kosovare Vesa Luma e cila nuk ka nguruar që të regaojë. Në një postim në rrjetet sociale ajo ka postuar njoftimin e Institutit ku foton e ka shoqë ruar me një shkrim ku ka shfaqur mjaft qartë zhgënjimin për autoritetet zyrtare.

“Zgjohet njeri me shpejtësi me pa situatën në faqen zyrtare, dhe del kjo. Çfarë dreqin!”, shkruan këngëtarja.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al
Postimi

Kosova deri më tani ka regjistruar 256 viktima nga COVID-19, ndërsa numri total i rasteve pozitive është 9.049.

(A.K.dosja.al)

Etiketa:

Shto Koment