Aktualitet

Gjirokastra pushtohet nga flakët/ Rruga nacionale mbushet me tym, makinat kalojnë përmes tyre

Flakët janë përhapur pranë liqenit të Viroit, zonë që shpesh herë përmbytet nga reshjet e shiut.
Featured image of article: Gjirokastra pushtohet nga flakët/ Rruga nacionale mbushet me tym, makinat kalojnë përmes tyre Zjarri

GJIROKASTER– Rruga nacionale Gjirokastër-Tepelenë është përfshirë nga flakët mbrëmjen e sotme. Flakët po përparojnë të favorizuara edhe nga era, ndërkohë që shërbimet zjarrfikëse kanë mbërritur në vendin e ngjarjes dhe po punojnë për shuarjen e zjarrit.

Flakët janë përhapur pranë liqenit të Viroit, zonë që shpesh herë përmbytet nga reshjet e shiut.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Zjarri vazhdon të djegë zonën dhe tymi ka pushtuar rrugën ndërsa makinat kalojnë përmes.

(A.B)/Dosja.al

Shto Koment