Politike

Gjimnazistja i drejtohet me adhurim: Zoti kryeministër, të dua fort! Rama: Ka lezet kur të duan para zgjedhjeve

Kjo e fundit në momentin që u afrua mori medaljen dhe tha se donte të fiste. Ajo nisi fjalimin duke falenderuar ministren dhe më pas i tha Ramës se e do fort. 

TIRANË– Kryeministri Edi Rama i dorëzoi medaljen e artë një gjimnazistje nga Fieri.

Kjo e fundit në momentin që u afrua mori medaljen dhe tha se donte të fliste. Ajo nisi fjalimin duke falenderuar ministren dhe më pas i tha Ramës se e do fort.


Dua të falenderoj ministren që mu përgjigj thirrjeve të mua, zotin kryeministër që të dua fort.’- tha ajo.

Rezultatet finale të zgjedhjeve në kohë reale dhe të përditësuara nga burimi zyrtar KQZ këtë vit do të mund ti ndiqni në Dosja.al. Kliko për të parë platformën.

‘Ka lezet kur të dun para zgjedhjeve‘-u përgjigj Rama.

(a.b)/dosja.al

4 Komente në “Gjimnazistja i drejtohet me adhurim: Zoti kryeministër, të dua fort! Rama: Ka lezet kur të duan para zgjedhjeve

 1. Nuk i punon me as truri dhe asnje pjese tjeter, kot e ke. Nese je e grupit komunist apo e familje me prejardhje komuniste, vazhdo duaje tutorin tend komunist, vetem mos na hap barkun duke e thene ne publik. Vetem komunistet dashurohen me komunistet, por shpwjt do ta kuptosh qe eshte rrace qe sben me asnjeri, vetem me kafshe komuniste ben ai. Ja fute kot mos goce

 2. Ptuu plere muti ti nxenese e shkelqyer shko puthaja b.. Plere akoma ni shekull mbrapa jeni far e felliqur ju rrin sahati akoma te xhaxhi enver edhe pas 30 vjet me von . babai komunist nuk ka si mes boet edhe e bija njelloj . neveri ndjej per keye lloj njerez qe ala i perkuleb km sikur ky te jet zoti. Nese vazhdoni rrugen qe keni nisur ndoshta nje dit e kupton qe ay nuk esht zot po esht vetem ni sherbeyor qe duet ti sherbe vendit.

  • “Mamaja e idiotëve ,është gjithmonë me barrë” thonë italianët….
   Nëse kjo është kaq koqe që në gjimnaz,imagjinon dot cfarë do bëhet kur të shkojë në moshën e teta Bozos kjo!?
   Shkodranët thonë “tuj u rrit e tuj u corodit,si zog gomarit”….

 3. Me kujton vjershen e nje vajze te vogel ne kohen e Enverit:”Xhaxhi enver me dashurine tende oh sa me kenaqe per gjithe Shqiperine lerme te puth ne faqe.vetem se atehere ishim ne diktature,por sot?????sidomos me gjimnaz. Lloji i komunisteve.

Shto Koment