Politike

Gjesti që s’u pa/ Berisha “harron” Azem Hajdarin, përdor buqetën me lule për hije nga dielli (VD)

Në një moment, Berishën, siç duket edhe në foto, e kanë marrë djersët dhe është detyruar të bëjë hije me lulet që do vendoste tek varri i Azemit Hajdarit.

TIRANË- Ish-kryeministri Sali Berisha ka marrë pjesë në ceremoninë e homazheve në nder të liderit të dekmokracisë, Azem Hajdarit. Në këtë ceremoni kanë marrë pjesë familjarë, të afërm dhe deputetë të kuvendit të Shqipërisë.

Në një moment, Berishën, siç duket edhe në foto, e kanë marrë djersët dhe është detyruar të bëjë hije me buqetën e luleve që do vendoste tek varri i Azemit Hajdarit.

21 vite më pari lideri i PD-së, Azem Hajdari u vra disa metra larg selisë blu, nga një grup personash mes tyre edhe Fatmir Haklaj.Sot familjarë, të afërm dhe politikanë kanë kryer homazhe tek varri i Azem Hjadarit, në nderim të figurës së tij.

(a.m/dosja.al)

Shto Koment