Aktualitet

Gjesti heroik i Klodianit në sheshin ‘Skëndërbej’, BBC i bën jehonë veprimit të tij: U hodh i pari përmes dritares

BBC shkruan se në momentin që makina ndaloi përballë kalimtarëve një qytetar u hodh në të përmes dritares.
Featured image of article: Gjesti heroik i Klodianit në sheshin ‘Skëndërbej’, BBC i bën jehonë veprimit të tij: U hodh i pari përmes dritares Qytetari

TIRANË– Media e njohur BBC ka raportuar ngjarjen që ndodhi mesditën e sotme në sheshin ‘Skënderbej’ në Tiranë. BBC shkruan se në momentin që makina ndaloi përballë kalimtarëve një qytetar u hodh në të përmes dritares.

Në shkrim thuhet se kalimtari mendonte se shoferi po synonte turmën në një sulm të mundshëm terrorist.

SHKRIMI I BBC:

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Një burrë është arrestuar në Shqipëri pasi hipi në një shesh për këmbësorë në kryeqytetin e Tiranës. Makina u ndal vetëm kur një kalimtar u hodh në këmbë i pari përmes dritares. Kalimtari tha se mendoi se shoferi po synonte turmën në një sulm të mundshëm terrorist. Shumë njerëz kishin qenë në radhë për t’u vaksinuar në çadra në Sheshin Skënderbej në atë kohë. Policia shqiptare thotë se beson se i dyshuari 32-vjeçar po voziste nën ndikimin e drogës.


E RËNDË/ Shoferit i prishen frenat dhe hyn me makinë në sheshin Skënderbej, qindra qytetarë dhe fëmijë shpëtojnë në fije të perit, një djalë HERO neutralizoi situatën

(a.b)/dosja.al

Etiketa:

Shto Koment