Bota

Gjermania sekuestron 5 ton kokainë, në vlerën 1 miliard euro nga Uruguai

Janë sekuestreuar 5 ton drogë në hamburg që kapin vlerën e 1 miliardë dollarëve.
Featured image of article: Gjermania sekuestron 5 ton kokainë, në vlerën 1 miliard euro nga Uruguai Çantat me drogen e sekuestruar

HAMBURG- Gjermania ka sekuestruar 5 ton kokainë që kapin vlerën e 1 miliard euro nga Uruguai, në Hamburg .

Droga është gjetur në 221 çanta të zeza sportive. Dyshohet që transporti është bërë dy javë më parë nga Uruguai, në Montevideo, i vendosur në Antwerp  të Belgjikës.

5  ton drogë e ndarë në 221 çanta të zeza sporti, është një ndër rastet më të mëdha në konfiskimin e kokainës në Gjermani. Ndërkohë Prokuroria në Hamburg po heton mbi ngjarjen.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Marrë dhe përshtatur nga CNN

A.C./Dosja.al

Shto Koment