Politike

Gjermania dhuratë 200 kambale për RENEA-t! Ministri Lleshaj pranon ‘varfërinë’: S’duhet të mburremi! I postoi edhe ambasada, ne s’duhet të paragjykojmë

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj tha se duhet të tregohemi realistë se nuk i plotësojmë dot të gjitha nevojat e forcave të rendit.
Featured image of article: Gjermania dhuratë 200 kambale për RENEA-t! Ministri Lleshaj pranon ‘varfërinë’: S’duhet të mburremi! I postoi edhe ambasada, ne s’duhet të paragjykojmë Sandër Lleshaj

TIRANË– Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj ka folur lidhur me donacionin e Policisë gjermane për forcat RENEA. Nuk bëhet fjalë as për armë super të sofistikuara dhe as për mjetet më të fundit, por për 200 palë këpucë.

I ftuar në AbcNews, ministri tha se duhet të tregohemi realistë se nuk i plotësojmë dot të gjitha nevojat e forcave të rendit.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

RENEA nuk ka 500 veta. Kur e publikon Ambasada Gjermane, ne nuk kemi të drejtë që ta paragjykojmë. Këpucët janë shumë speciale. Po të mburremi që s’kemi nevojë për asgjë, nuk është e drejtë,”-u shpreh Lleshaj.

(k.m/dosja.al)

Shto Koment