Rajoni

Gjendet 83-vjeçarja e vdekur në banesë, dyshohet se e mbyti i biri me probleme të shëndetit mendor

Djalit i është marrë dëshmia, por prokurori Veton Shabani që ka rastin në dorë tregon se nuk janë shumë të bindur, pasi i riu vuan nga probleme të shëndetit mendor.
Featured image of article: Gjendet 83-vjeçarja e vdekur në banesë, dyshohet se e mbyti i biri me probleme të shëndetit mendor Foto ilustruese

KOSOVË– Një 83-vjeçare është gjetur e vdekur në banesën e saj. Ngjajrja ka ndodhur në rrugën “Rrustem Statovci”, në Ferizaj, Kosovë, pasditen e sotme. Sipas njoftimit zyrtar të policisë, të moshuarës i janë konstatuar shenja duarsh në fyt dhe dyshohet se dikush e ka mbytur.

Dyshimet kryesore bien mbi të birin, njeriu i vetëm me të cilën jetonte e ndjera me inicialet M.Ç.. Djalit i është marrë dëshmia, por prokurori Veton Shabani që ka rastin në dorë tregon se nuk janë shumë të bindur, pasi i riu vuan nga probleme të shëndetit mendor.

Hetimet e mëtejshme do të tregojnë nëse është djali ai që e ka vrarë nënën apo jo.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

“Ka dyshime për vrasje. Mjekësia Ligjore e ka marrë trupin e pajetë të viktimës, obduksioni do ta sqarojë situatën më detajisht. Por dyshimet e para janë se kemi të bëjmë me vrasje. E ndjera ka jetuar me një djalë të saj, që sipas informatave të para, ka të meta mendore. Është dërguar për ekzaminim te psikiatri. I dyshuar për momentin është djali, policia e ka marrë dhe është duke u trajtuar nga psikiatri”, ka deklaruar Shabani.

Në Shqipëri, vetëm pak ditë më parë, Olsi Çekiçi, 44 vjeç dhe me probleme të shëndetit mendor i preu kokën nënës së tij dhe ia vari ne derë. Edhe sot u dyshua për një rast të tillë, pasi një grua u gjet e vdekur në banesë, por rezultoi se 76-vjeçarja kishte ndërruar jetë për shkaqe natyrale.

(f.m/dosja.al)

Shto Koment