Sport

Giroud ka disa oferta, në dilemë mes Anglisë dhe… kryeqytetit italian

The Sun raporton se Giroud do të kishte shumë dëshirë të qëndronte në Londër, ku do të shfrytëzonte interesin e Tottenham
Featured image of article: Giroud ka disa oferta, në dilemë mes Anglisë dhe… kryeqytetit italian Foto ilustruese

Olivier Giroud duket se do të ketë shumë opsione në merkaton e verës, kur i skadon dhe kontrata me Chelsea-n.

Shumë klube kanë kërkuar shërbimet e kampionit të botës, me në krye Lazion e Igli Tares. The Sun raporton se Giroud do të kishte shumë dëshirë të qëndronte në Londër, ku do të shfrytëzonte interesin e Tottenham.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Sidoqoftë, nuk përjashtohet edhe një largin nga Premier League për të provuar një aventurë të re në Romë. Të kaltrit thuhet t’i kenë ofruar një parakontratë sulmuesit dhe ai do të vendosë brenda pak ditësh.

M.P. / Dosja.al

Shto Koment