Bota

Gërmoi 4 km nëpër male për ta ndërtuar rrugën/ Sakrifica e babait turk që vajza të shkonte në shkollë (VD)

Historia e rrallë. Sakrifica që bën babai për vajzën e tij që ajo të shkojnë në shkollë.
Featured image of article: Gërmoi 4 km nëpër male për ta ndërtuar rrugën/ Sakrifica e babait turk që vajza të shkonte në shkollë (VD)

Turqi- Një baba në Turqi ka bërë një sakrificë të madhe për fëmijët e tij. Një nga fëmijët e tij, Gamze Korkut gjatë vitit të kaluar ishte nisur për në kopsht, nga fshati i saj deri në destinacion nuk kishte rrugë e as autobus me të cilin ajo do të mundë të udhëtonte.

Por babai nuk ka pritur shtetin për të bërë rrugën, por këtë punë e kreu vetë. Ai hapi rrugën vetë me traktor që nga fshati Mugle deri në zonat urbane.

Ai mori me qira një ekskavator dhe katër kamionë të cilët hapën dhe sheshuan rrugën që vajza të shkonte në shkollë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

 

J.V/Dosja.al

Shto Koment