Aktualitet

“Përshëndes arrestimin e Çilit”, Genc Sejko publikon foton e Kajmakut, ironia e shkrimit

Virale
Në një status në Facebook, ai ka publikuar një foto të ish-kryebashkiakut të Vorës, Agim Kajmakut që është edne në kërkim nga policia. Mbi foto Genci shkruan se kjo është një përshendetje.
Featured image of article: “Përshëndes arrestimin e Çilit”, Genc Sejko publikon foton e Kajmakut, ironia e shkrimit Henri Çili, Agim Kajmku dhe Genc Sejko
Përditësuar:

TIRANË– Genc Sejko, i njohur si njeriu i memeve ka ironizuar arrestimin e botuesit Henri Çili. Në një status në Facebook, ai ka publikuar një foto të ish-kryebashkiakut të Vorës, Agim Kajmakut që është edne në kërkim nga policia. Mbi foto Genci shkruan se kjo është një përshendetje.

Përshëndes arrestimin e Çilit,”- shkruan Sejko mbi foton e Kajmakut.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Dosja.al ka zbuluar ekskluzivisht, se është arrestuar gjatë natës, pronari i UET, Henri Çili, shoferi i tij, avokati Ilir Korbi, biznesmeni Sait Fishta dhe 23 persona të tjerë. Të arrestuarit akuzohen se kanë ndikuar tek gjyqtarët për të liruar bandën e Lazaratit. Ndaj Çilit rëndojnë akuzat për korrupsion, ushtrim të ndikimit të paligjshëm, falsifikim të dokumenteve dhe shpërdorim detyre.

(f.m/dosja.al)

Shto Koment