Aktualitet

Gazetari Vezaj publikon dokumentin: Fredi Beleri është marrë i pandehur për masakrën e ‘Peshkëpisë’, por livadhisë e jep mend në TV

Edhe pse i pandehur per masakren e “Peshkepise” ku u vrane dy ushtare dhe tre tjere u plagosen ne vitin 1994 ai vazhdon te livadhise edhe ne media kombetare!
Featured image of article: Gazetari Vezaj publikon dokumentin: Fredi Beleri është marrë i pandehur për masakrën e ‘Peshkëpisë’, por livadhisë e jep mend në TV

SHBA- Grekofilët, Beleri, masakra “Peshkëpisë” dhe SPAK-u! Pak dite me pare lexova nje status te kolegut Artan Hoxha qe ngrinte shqetesimin, me te drejte, per kete kriminelin-grekofil me disa emra Dhionisios (Alfred) Beleri qe jepte mend ne TV-kombetare per virusin ne Greqi!

Edhe pse i pandehur per masakren e “Peshkepise” ku u vrane dy ushtare dhe tre tjere u plagosen ne vitin 1994 ai vazhdon te livadhise edhe ne media kombetare! Kete krekosje e livadhisje ja kane mundesuar edhe prokuroret e SPAK-ut qe moren ne dorezim dosjen e prokurorit Eugen Beçi pasi kete te fundit e shkarkuan “Vetingsat”!

Sic duket misioni u arrit me largimin e Beçit dhe dosja ndaj grekofilit kriminel Beleri do te shkoje drejt pushimit! Pra edhe pse dy ushtaret e vrare jane deshmore te atdheut dhe tre tjeret te plagosur ai dhe shoket e tij mire qe levizin lirshem neper Shqiperi por japin edhe mend ne TV-kombetare!

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Kesaj i thone te na rrojne eksperimentet ne kete dite pandemie dhe suksese SPAK-ut ne vazhdim!

*Shkrimi është publikuar në Facebook nga Flamur Vezaj

Shto Koment