Politike

Gaz lotsjellës në protestat e opozitës, Nazarko: Nëse Rama hedh helm kimik do i fusja plumbin

Analisti Shpëtim Nazarko është shprehur se nëse kryeministri Edi Rama do të hidhte ndonjë helm kimik mbi protestuesit e opozitës, atëherë ai do të vepronte njësoj si Avni Rustemi.
Featured image of article: Gaz lotsjellës në protestat e opozitës, Nazarko: Nëse Rama hedh helm kimik do i fusja plumbin Shpëtim Nazarko

TIRANË– Analisti Shpëtim Nazarko i ftuar në emisionin ‘Dritare me Rudinën’ komentoi përdorimin e gazit lotsjellës nga ana e policisë gjatë protestave të opozitës.

Nazarko tha se nëse kryeministri Edi Rama do të hidhte ndonjë helm kimik mbi protestuesit, atëherë ai do të vepronte njësoj si Avni Rustemi.

Debati i plotë në studio:

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Rudina Xhunga: Më dërguan diçka nga Bullgaria dhe policia ka përdorur ndaj protestuesve gaz me piper djegës, por ka patur erë dhe e gjitha i është kthyer policëve.

Shpëtim Nazarko: Me guxuar Rama me hedh lëndë kimike do bëja Avni Rustemin do i fusja plumb. Nuk është çmendur t’i hedhë helm kimik popullit. Ne rrojmë në një vend që po ta marrë vesh sulltani, nuk jam lepur unë.

(k.m/dosja.al)

Shto Koment